Garanti Şartları

1-Ürünler titizlikle kontrol edilerek sorunsuz olalarak gönderilmeleri sağlanır.


2-Titizlikle hazırlanarak ve kargoda zarar görmeyecek şekilde paketlenerek kargoya teslim edilir.Ancak yinede hasarlı ürün kargodan çıkarsa teslim alınmadan geri gönderilmesi gerekmektedir. Teslim alındıktan sonra iade talebi kabul edilmeyecektir. Paketi açılmış ürün ancak kusurluluğu var ise iade ve değişim yapılabilir. Fatura tarihinden itibaren ilk 7(yedi)gün içerisinde ürünü hiç kullanmadan orijinal paket açılmadan iadesi yada değişimi mümkündür. Paketi açılan ürün ancak kusurluluğu var ise iade ve değişim yapılmaktadır.


3-Ürün kusurlu çıkarsa,Ürün tarafımıza kusurunun ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün tarafımıza ulaştırıldıktan sonra, ürün ile birlikte belirttiğiniz kusur notu dikkate alınarak inceleme yapılır. Ürünün kusuru eksperlerimizce onaylanmalıdır. Eksperlerimiz kusurlu olduğu tespit edilen ürünün; stok durumu müsait olup olmadığı kontrol eder, stokta mevcut ise birebir değişim yapılarak tekrar ürün sahibine gönderilir. Stok durumu müsait olmadığı durumlarda ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya ürün iade alınır ya da müşterinin onayının ardından benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir. Bu tip kusurlu ürün durumunda, kusurlu ürünün tarafımıza faturası, tüm içeriği ile beraber ve orjinal ambalajı ile eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Bu süreç 1 (Bir) ila 3 (Üç) iş günü sürebilmektedir. Bu süreçteki kusurlu ürünün müşteriden Koleksiyon Market’e ulaşım bedeli tarafımızca karşılanacak, Koleksiyon Market'ten müşteriye ulaşım bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Bu gönderinin ulaşım bedeli tarafımızca yapılacağından, gönderinin anlaşmalı olduğumuz firma tarafından ulaştırılması halinde ürün firmamızca kabul edilecektir. Aksi halde ürün müşteriye iade edilmek üzere lojistik firmasına geri verilecektir. Bu süreç ilgili yasada da belirtildiği gibi minimum 10 (On) ila maksimum 30 (Otuz) gün sürebilmektedir.

İade Şartları
Kredi kartı (PayPal) ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, alışveriş yapılan karta yapılmaktadır. Başka bir karta veya nakit olarak iade yapılamamaktadır. Kredi kartlarına yapılan iadeler, Koleksiyon Market talimatından sonra, PayPal ve bankaya bağlı olarak 1-3 hafta içerisinde kart hesabınıza geçmektedir.
Ürünün kutudan kusurlu veya hasarlı olarak çıkması ile ilgili lütfen Garanti Şartları bölümünü okuyunuz. Ürünün hasarsız ve kusursuz olarak müşterinin eline ulaşmasının ardından yapılan iadelerde müşteriden Koleksiyon Market-Pul Köşesi'ne olan kargo ücreti müşteri tarafından ödenmelidir. Bu durumda ürünün alıcı ödemeli olarak tarafımıza gönderilmesi halinde ürün kabul edilmeyecektir.

Ürün iade talebi ile elimize ulaşmasının ardından alışveriş yapılan kredi kartına (PayPal hesabınıza), alışveriş sırasında kesilen kargo ücreti haricindeki ürün tutarı iade edilecektir. Kargo dahil satışlar için tüm tutar iade edilecektir. İade tutar, ancak alışverişin gerçekleştirildiği kredi kartına iade edilebilir. Farklı herhangi bir kredi kartına veya nakit olarak iade edilemez.

Havale & EFT ile yapılan işlemlerde, ödemenin Koleksiyon Market-Pul Köşesi hesabına geçmesine kadar olan süreçte stoğun tükenmesi durumunda ödeme aynı hesaba iade edilecektir.

Sipariş İptali

Siparişinizi kargolama sürecine girmeden önce iptal etmek için sipariş iptal talebinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde siparişinizi iptal etmeniz halinde siparişinizden herhangi bir kesinti gerçekleşmeden sipariş tutarınız alışverişi gerçekleştirmiş olduğunuz kredi kartınıza iade edilecektir.

Kargolama sürecine girmiş siparişlerinizin iptali halinde kargonun tarafına ulaşması durumunda kargo kabul etmeyerek kargonun tarafımıza geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde iptal işlemine giren siparişlerinize ait tutar alışverişi gerçekleştirdiğiniz kredi kartınıza kargo tutarı düşülerek iade edilecektir.